Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування під час інтерв'ю у м. Кам'янське

опубліковано 02 серпня 2021 о 09:35

Нещодавно начальник Кам’янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Борис Шишлаков під час інтерв'ю з журналістом газети «Событие» Ігорем Кузьминським повідомив платникам про особливості адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Він зазначив, що відповідно до положень діючого законодавства України єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повинен сплачуватись своєчасно, у повному обсязі та незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

Нагадав, що роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць, а суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом, є недоїмкою.

Наголосив, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Звернув увагу, що законодавством України чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з єдиного внеску, згідно якого податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби. Так, якщо платник єдиного внеску ігнорує свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, податкові органи відповідно до діючого законодавства надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, податковий орган надсилає узгоджену вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.

В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення коштів, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.

Звернув увагу, що розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску не передбачено та нагадав, що про наявність/відсутність заборгованості можна дізнатися переглянувши інформацію в «Електронному кабінеті».

З інформацією можна ознайомитися за посиланнями: https://sobitie.com.ua/novosti/v-nalogovoy-kamenskogo-rasskazali-o-trebovaniyakh-k-uplate-esv;

https://nashreporter.com/ru/obschestvo/v-nalogovoy-kamenskogo-rasskazali-o-trebovaniyakh-k-uplate-esv?fbclid=IwAR1qMcjBhTauJMVJLBHLL2cka02aK5NGF6NrrZ2Pu_xF7JF7jTD3lQ7jf2M;

https://www.facebook.com/nashreporter/posts/4231381886921790