Днями начальником Правобережної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Сергієм Віхровим проведено інтернет-конференцію для платників податків з актуальних питань права громадян на податкову знижку.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники під час проведення інтернет-конференції.
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податків внаслідок застосування права на податкову знижку?
Вітаю, відповідно до п.179.8 ст.179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо студент зареєстрований, як приватний підприємець, чи має він право на податкову знижку?
Отримати податкову знижку може лише той платник податків, котрий отримував доходи у вигляді заробітної плати у звітному податковому році. Тобто, суб’єкти господарської діяльності - фізичні особи не можуть скористатися правом на податкову знижку, якщо вони отримують лише доходи від підприємницької діяльності.
Доброго дня! Чи має працівник право на податкову знижку за навчання дитини, якщо оплату за навчання здійснювало підприємство, на якому він працює?
Працівник має право тільки у тому випадку, якщо кошти перераховувались із заробітної плати за дорученням.
Законодавством встановлено, що за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.
У разі якщо підприємство за дорученням працівника (на підставі договору - доручення або довіреності) здійснювало перерахування сум коштів з одержаного ним доходу у вигляді заробітної плати за навчання інших членів сім’ї першого ступеня споріднення (дитини), які не отримували заробітної плати, працівник підприємства може скористатися правом на податкову знижку за їх (своєї дитини) навчання.
Доброго дня! Чи може пенсіонер, який оплачує навчання свого онука отримати податкову знижку?
Право на податкову знижку можуть мати лише ті платники податків, котрі протягом минулого року сплачували на користь закладів освіти за своє власне навчання або навчання члена його сім’ї першого ступеня споріднення, котрий не отримує заробітну плату.
Відповідно до пп.14.1 ст.14 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Всі ж інші члени сім’ї мають другий ступінь споріднення.
Таким чином, дідусь або бабуся не відносяться до першого ступеня споріднення з онуками, а отже і не мають права на податкову знижку.