Днями, заступник начальника Кам’янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Яна Татаруля під час проведеного сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», надала відповіді на питання громадян стосовно зазначеної теми.
1. Чи застосовуються фінансові санкції до платника у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску?
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) до платника застосовуються фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
2.Термін сплати штрафної санкції з ЄВ?
Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої ст. 25 Закону України від
08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.
3. Чи має право працівник знати свій страховий стаж і сплачений за нього ЄВ?
Працівник має право знати свій страховий стаж і сплачений за нього ЄВ. На вимогу найманого працівника – застрахованої особи, на користь якої роботодавець сплачує єдиний внесок, такий роботодавець зобов’язаний пред'являти повідомлення про взяття на облік такого працівника як платника ЄВ та надавати інформацію про сплату ЄВ, в тому числі у письмовій формі.
4. Які обов'язки платників ЄВ?
Обов'язки платників ЄВ виникають у фізичних осіб - підприємців (далі - ФОП), у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата ЄВ проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.
5. Як дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄВ?
Дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄВ можна, якщо особисто звернутися до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації (податкової адреси), або скориставшись електронними сервісами податкової служби: у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.
6. Чи сплачується ЄВ, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?
Частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.