Нещодавно в Павлоградській ДПІ Головного управління ДПС в Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонногозв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку.
На запитання платників податків відповідала заступник начальника Павлоградської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Світлана Цаберяба.
Надаємо відповіді на запитання, з якими звертались суб’єкти господарювання.
Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
Відповідь: Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Питання: Чи застосовується РРО при здійсненні безготівкових розрахунків?
Відповідь: Відповідно до статті 9 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР у разі здійснення розрахунків за товари, послуги у безготівковій формі (з рахунку на рахунок), через банківські установи, РРО чи ПРРО не застосовується.
Питання: Чи мають право суб’єкти господарювання застосовувати РРО, які не включені до Державного реєстру РРО?
Відповідь:На території України при проведенні розрахункових операцій дозволяється застосовувати лише ті РРО, програмні РРО, які включені до Державного реєстру РРО. Отже, суб’єкти господарювання не мають право застосовувати реєстратори розрахункових операцій, які не включені до Державного реєстру РРО.
Питання: Який порядок використання кваліфікованих електронних підписів фізичних осіб-підприємців та їх найманих працівників при застосуванні ПРРО?
Відповідь: КЕП в ПРРО має використовуватись з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».
У ПРРО може використовуватись КЕП лише тих осіб, дані про сертифікати електронних підписів яких внесені до Реєстру ПРРО, та які є дійсними на момент проведення розрахункової операції.
Питання: Які документи подаються до контролюючого органу у разі перереєстрації РРО?
Відповідь: Відповідно до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), у разі перереєстрації з метою використання реєстратора розрахункових операцій в іншій господарській одиниці суб’єктом господарювання або представником суб’єкта господарювання надаються: реєстраційна заява з позначкою «Перереєстрація», реєстраційне посвідчення.
Питання :Чи необхідно застосовувати РРО при торгівлі на ринку?
Відповідь: Платники єдиного податку, що належать до 1 групи РРО у своїй діяльності не застосовують.