Головне управління ДПС
у Дніпропетровській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Питання щодо податкового законодавства під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

опубліковано 29 квітня 2021 о 11:45

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Новокодацький, Чечелівський та Центральний райони міста Дніпра) інформує.                                                                                               

Днями за участі начальника Правобережного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Тихоненко Інни відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», де обговорювались питання податкового законодавства.

Питання 1Доброго дня. Хто звільняється від сплати земельного податку?                                                                                                    

Відповідь 1: Доброго дня. Відповідно до пункту 281.1 статті 281 ПКУ від сплати земельного податку (з числа фізичних осіб) звільняються:                           

- особи з інвалідністю першої і другої групи;                                                       

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;                

- пенсіонери (за віком);                                                                                             

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";                                 

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.                                                                          

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:                                                                                                               

- для ведення особистого селянського господарства;

- у розмірі не більш як 2 гектари;                                                                                                            

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;                                                                                                                  

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;             

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;                 

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Питання 2: Вітаю. Чи виникає у платника податків обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у випадку, якщо він отримав дохід у вигляді успадкованого майна від особи, яка не є членом сім'ї першого та другого ступеня споріднення?

Відповідь 2: Доброго дня. Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні доходів не від податкових агентів.

До таких доходів відносяться, зокрема, успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовий збір за ставкою 1,5 % від вартості об’єкта спадщини.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем реєстрації, податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.

Річна декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік подається до 30 квітня 2021 включно.

Відповідальність за несвоєчасну сплату податку (збору) передбачена статтею 124 Податкового кодексу України.

Питання 3: Хто виступає платником ПДФО?

Відповідь 3: Доброго дня. Відповідно до п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями платниками податку на доходи фізичних осіб є:       
  

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;         

-  податковий агент.