Днями начальник Правобережного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Тихоненко Інна прийняла участь у сеансі телефонного зв'язку «гаряча лінія», де відповіла на питання стосовно податкового законодавства.
Питання 1: Доброго дня. У мене питання: що є об’єктом оподаткування військовим збором та хто саме є відповідальним за утримання та сплату військового збору до бюджету?
Відповідь 1: Доброго дня. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п.п. 1.5 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ). Згідно з п. 171.1 ст. 171 ПКУ особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів у вигляді заробітної плати, є: роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку; податковий агент з інших доходів, визначених п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ, які є об’єктом оподаткування військовим збором.
Питання 2: Вітаю. Яка ставка військового збору?
Відповідь 2: Доброго дня. Відповідно до п. п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Питання 3: Хто має право на податкову знижку щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів?
Відповідь 3: Доброго дня. Право на податкову знижку щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів мають платники ПДФО, в яких договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла відповідають одночасно наступним умовам:
– у кредитному договорі має бути зазначено, що його видано на придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;
– до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;
– договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим;
– кредит має бути отриманий від банку;
– договір про іпотечний кредит укладено на термін не менше, ніж 5 років.
Питання 4: Що отримує працівник, якщо не оформлювати трудові відносини?
Відповідь 4: Доброго дня. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї зарплати та трудового стажу.
Питання 5: Яка передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?
Відповідь 5: Доброго дня. Несвоєчасне подання платником податків-фізичною особою податкової декларації про майновий стан і доходи тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень. Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафів в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Питання 6: Доброго дня. Поясніть, будь ласка, яким є порядок скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій?
Відповідь 6: Доброго дня. Скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій, або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J1316701) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа» шляхом виключення його з Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі. В окремих випадках реєстрація ПРРО скасовується автоматично фіскальним сервером.
Також податківець закликала приєднатися до сторінок податкової служби соціальних мереж Facebook, Youtube та Telegram-канал для можливості своєчасно отримувати актуальну інформацію стосовно податкового законодавства.