Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Он-лайн практикум (тренінг) в умовах карантину

опубліковано 08 лютого 2021 о 09:40

Днями за організацією Нікопольського відділу організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для платників та громадян було проведено он-лайн практикум (тренінг), на якому розглядалися наступні питання:

- Новації податкового законодавства: Закони України щодо лібералізації та підтримки бізнесу (Закони України від 01 грудня 2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку» (далі Закон № 1017-ІХ), від 04 грудня 2020 року №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 (далі – Закон №1072);

- Декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році;

- Адміністрування єдиного внеску;

- Щодо легалізації заробітної плати, дотримання законодавства про оплату праці та недопущення нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімуму.

Під час он-лайн практикуму фахівець відділу організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Яна Гричковська розповіла про ключові зміни для підприємців передбачені Законами №1017-ІХ та №1072:

1. Обов'язкове застосування РРО для ФОП-єдинників, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, медичних послуг, складної побутової техніки та ювелірних виробів;

2. Перенесено до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОП-єдинників інших ризикових видів діяльності - реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів, та туристичних агенств;

3. Відтерміновано до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для всіх ФОП-єдинників другої - четвертої групи;

4. Лібералізуються штрафні санкції - скасовано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО;

Штраф за відсутність попереднього програмування товару в РРО скасували.

5. Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю («КЕШБЕК»);

6. При здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів РРО не застосовується.

7. Розмір обсягу доходів для платників єдиного податку прив'язаний до МЗП (1 група – 167 МЗП, 2 група – 834 МЗП, 3 група – 1167 МЗП);

8. Розмір обсягу доходу для ФОП-єдинників щодо не використання РРО встановлений у розмірі 220 МЗП (станом на 01 січня звітного року).

9. Збільшено мінімальний поріг суми податкового боргу, до якої не застосовуються заходи стягнення, пов’язані з направленням податкової вимоги, застосуванням до майна платника податків податкової застави, а відлік строку давності для стягнення за таких умов не розпочався. Відтепер податкові органи будуть направляти боржнику податкові вимоги, якщо сума боргу перевищуватиме 3060 грн (було 1020 грн). Також майно боржників не буде передаватися в податкову заставу у разі, якщо загальна сума податкового боргу не перевищуватиме 3060 гривень.

10. Податковий борг ФОПів та самозайнятих осіб, який не перевищує 6800,00 грн. та обліковувався за такими платниками станом на 01.12.2020 року може бути відстрочено до 29.12.2021 року за заявою платника.

Також, на он-лайн тренінгу заступником начальника ДПІ у м.Покрові Валентиною Піхтіною було повідомлено присутнім про початок деклараційної компанії за 2020 рік та розглянуті види доходу, які підлягають обов'язковому декларуванню:

- доходи від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна;

- доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі.

- доходи у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, що не є членом сім’ї І-го або ІІ-го ступеня споріднення.

- іноземні доходи;

- інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу цінних паперів (акцій) та корпоративних прав;

- дохід у вигляді анульованої банком частини боргу за кредитом;

- дохід від оброблення земельних ділянок площею понад 2га;

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на: - навчання, отримання доступного житла за державними програмами, оплату допоміжних репродуктивних технологій, відсотки за іпотечним кредитом, внески на благодійність, страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

На завершення семінару платникам було наголошено про проблемні питання щодо легалізації заробітної плати та повідомлено, що відповідно до Закону про Державний бюджет України на 2021 рік мінімальна заробітна плата з 1 січня 2021 складає 6000 гривень.

Тому роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 4830 грн. Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавцю необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.