Днями заступник начальника Кам’янського відділу податків і зборів з юридичних та фізичних осіб, економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Борис Шишлаков в ефірі ТОВ ТРК "МіКомп" звернувся до роботодавців – керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю.
Він зазначив, що відповідно до положень діючого законодавства України єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повинен сплачуватись своєчасно, у повному обсязі та незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання зі сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.
Нагадав, що роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць, а суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом, є недоїмкою.
Наголосив, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відмітив, що законодавством України чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з ЄСВ, згідно якого податкові органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби. Так, якщо платник ЄСВ ігнорує свій обов’язок щодо сплати ЄСВ, податкові органи відповідно до діючого законодавства надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, податковий орган надсилає узгоджену вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.
В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення коштів, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та за рахунок продажу його майна.
Звернув увагу, що розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄСВ не передбачено.
Наприкінці Борис Шишлаков повідомив, що дізнатися про наявність/відсутність заборгованості можна переглянувши інформацію в «Електронному кабінеті». Та закликав пам’ятати, що своєчасна сплата ЄСВ гарантує громадянам право на соціальний захист, а це: соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.