Днями в приміщенні Покровської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості за участі заступника начальника ДПІ у м. Покрові Нікопольського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Валентини Піхтіни відбулася зустріч з представниками бізнесу з питань декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році, а також легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Фахівець податкової служби розповіла присутнім представникам бізнесу щодо дотримання соціальних гарантій, недопущення виплати заробітної плати менше рівня мінімальної заробітної плати, значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
Слід зазначити, що кожний працівник має право знати свій страховий стаж, за який сплачено єдиний внесок! На вимогу найманого працівника роботодавець зобов’язаний пред'являти повідомлення про взяття на облік такого працівника як платника єдиного внеску та надавати інформацію про сплату єдиного внеску, в тому числі у письмовій формі.
Стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄВ, не враховуються, наймані працівники – застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії і відповідно не враховується заробітна плата за ці періоди.
Крім того Валентина Піхтіна нагадала про те, що з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;
- іноземного доходу;
- та в інших випадках передбачених Податковим кодексом України.
Водночас, платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації до 31.12.2020.
На завершення платники податків отримали відповіді на запитання та друковану продукцію на зазначені вище теми.