Територіальні органи ДПС
у Дніпропетровській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Фахівці Криворізького південного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області роз’яснили на семінарі питання застосування РРО

27.02.2020

Представники  Криворізького південного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийняли участь у семінарі, який  відбувся  25 лютого 2020 року у залі засідань виконкому Саксаганської  районної у місті Кривому Розі ради під головуванням  начальника управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Ірини Рижкової. Захід  проводився у форматі «Питання – Відповідь».

В ході семінару  були надані роз’яснення з окремих питань реалізації податкових вимог щодо програмних РРО.  

У вступному слові заступник начальника Криворізької південної ДПІ Криворізького південного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ганна Познякова зазначила, що   Законами України від 20.09.2019 № 128-IX Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачені нововведення щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку.

         За словами податківців нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

Під час заходу податківці надали відповіді на запитання присутніх, акцентували увагу на  те, що з жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності - фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють:

         реалізацію товарів (надання послуг) через мережу інтернет; 

         реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;         

        роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах; 

         діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону про РРО; діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;  реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках); реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Податківці роз’яснили, що з 01 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, крім І групи.  Також,  зосередили увагу на тому, що на офіційному вебпорталі ДПС створено новий банер «Новітні РРО», де розміщена актуальна інформація щодо новацій у сфері застосування РРО, відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість, нормативно-правові акти, посилання на програмний інтерфейс (АРІ) через який здійснюється взаємодія програмного забезпечення новітніх моделей з інформаційною системою ДПС, тощо.

Суб’єктам господарювання було запропоновано пройти тестування безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO).