Заступник начальника ДПІ у м. Покрові Нікопольського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Валентина Піхтіна та фахівці ДПІ провели зустріч з трудовим колективом Покровського відділу Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
В ході зустрічі обговорювались питання упровадження змін до податкового законодавства та його застосування.
Валентина Піхтіна наголосила на негативних наслідках до яких призводить виплата «тіньової» заробітної плати. Крім того, посадовець нагадала про необхідність своєчасної та в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Єдиний внесок) та необхідність погашення наявної заборгованості суб’єктами господарювання.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску чинним законодавством не передбачено. Заборгованість списанню не підлягає. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.
Якщо платник єдиного внеску має на кінець календарного місяця заборгованість, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом. Якщо платник не провів оплату протягом 10 календарних днів із дня одержання вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄВ, а також не повідомив ДПС про її оскарження, вимога передається державній виконавчій службі.
Крім того, заступник начальника ДПІ у м. Покрові розповіла про право та умови отримання податкової знижки. Для отримання такого права необхідно до кінця року подати річну податкову декларація про майновий стан і доходи.
До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
Тобто, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, повинна мати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.
Для забезпечення правильності розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, доцільно надавати до податкового органу копії зазначених документів.
Зазначена норма передбачена п.п. 166.1.2, п.п. 166.2.1, п. 166.3 ст. 166; п. 176.1 «в» ст. 176 Податкового кодексу України.
На завершення, посадовці роздали друковану продукцію, присвячену деклараційній кампанії та домовились про подальші зустрічі з метою донесення актуальної та корисної інформації.