Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Який порядок реєстрації підприємства в якості платника податку на додану вартість бюджетної установи, яка постачає платні послуги?

, опубліковано 07 грудня 2016 о 10:37

Відповідно до п.1.1 ст.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)   податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з п.п.14.1.178 п.14.1 ст.14 ПКУ податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V ПКУ.

Підпунктом 14.1.139 п.14.1 ст.14 ПКУ визначено, що платником податку на додану вартість є, зокрема,  юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі.

Відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Згідно з п.185.1 ст.185 об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до п.183.2 ст.183 ПКУ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Пунктом 183.10 ст.183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Згідно з розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Відповідно до інформації, викладеної в запиті <…>, підприємство є неприбутковим закладом, рахунки якого відкриті в управлінні Державної казначейської служби України.

Згідно з довідкою УДКСУ станом на 07.10.2016 по підприємству обліковуються надходження до спеціального фонду місцевого бюджету від плати за надані <…> послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю, у розмірі 1003508,34 грн.

Надання зазначених послуг передбачено фінансово – господарською діяльністю <…> відповідно до переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 №1271.

Згідно з п.185.1 ст.185 ПКУ постачання зазначених послуг є об'єктом оподаткування ПДВ, і на загальних умовах оподатковується ПДВ за основною ставкою.

Враховуючи вищенаведене, <…> підлягає обов’язковій реєстрації платником податку на додану вартість згідно п.181.1 ст.181 ПКУ та зобов’язаний зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням в термін не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій.