Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо надавання роз’яснень по застосуванню окремих положень Податкового законодавства України

, опубліковано 14 грудня 2015 о 15:40

Головне управління ДФС  Дніпропетровській області  розглянуло  звернення щодо надавання роз’яснень по застосуванню окремих положень Податкового законодавства України та в межах компетенції  повідомляє наступне.

Контролюючі органи у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України та іншими нормативно-правовими актами органів державної влади. Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (пункт 52.5 статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, далі – Податковий кодекс).

За зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом (пункт 52.1 статті 52 Податкового кодексу).

Податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати  податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган (підпункт  14.1.172 пункту 14.1 статті  14 Податкового кодексу).

 Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті  52 Податкового кодексу).

Відповідь на аналогічне питання «Яка сума вважається доходом ФОП - платника ЄП у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків: загальна сума розрахунків чи сума  що надійшла на розрахунковий рахунок за  мінусом комісії банку» розміщено  на офіційному сайті Державної фіскальної служби «www.sfs.gov.ua» в підкатегорії «107.04 Порядок визначення доходів та їх склад» категорії «107. Єдиний податок для фізичних осіб - підприємців (спрощена система оподаткування)» розділу «База  знань». А саме,

«Згідно з ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями для фізичної особи - підприємця – платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті (до суми доходу за звітний період включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Отже, у разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом фізичної особи – платника – єдиного податку вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок.»

З огляду на вищезазначене, у Вашому випадку, доходом вважається вся сума, що фактично надійшла на розрахунковий рахунок.