Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що
09 грудня 2025 року, вівторок, останній день сплати: ПДВ за IІІ квартал поточного року нерезидентами, які постачають фізичним особам електронні послуги.
Повідомляємо, що особа – нерезидент вважається зареєстрованою як платник ПДВ з дати внесення запису до реєстру платників ПДВ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку, або з першого числа звітного (податкового) періоду, наступного за днем спливу 10 календарних днів після подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, заяви про реєстрацію як платника податку, у разі добровільної реєстрації (абзац одинадцятий п. 208 прим. 1. 2 ст. 208 прим. 1 Податкового кодексу України (ПКУ)).
Відповідно до п. 183.12 ст. 183 ПКУ ДПС веде реєстр платників ПДВ, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники ПДВ, у тому числі осіб – нерезидентів, які постачають електронні послуги фізичним особам на митній території України.
Довідково: Порядок реєстрації як платників ПДВ осіб – нерезидентів, які постачають фізичним особам у тому числі фізичним особам – підприємцям, яких не зареєстровано як платників ПДВ (далі – ФОП) електронні послуги, місце постачання яких розташовано на митній території України, регламентовано ст. 208 прим. 1 ПКУ та розд. VIII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233.