Інформаційно-роз’яснювальна робота, яка на постійній основі проводиться фахівцями Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, – це той механізм взаємодії з платниками, що дозволяє своєчасно довести до відома представників бізнесу важливу і необхідну податкову інформацію.
Проведення семінарів і засідань «круглих столів» для суб’єктів господарювання у різних районах області спрямовані на ефективну комунікацію. Такі заходи підвищують рівень обізнаності платників, а отже і запобігають порушенням законодавства.
За підсумками тижня, що минув, семінари проведено для платників міст Дніпра та Кам’янське, селищ Юр’ївка (Павлоградський район), Царичанка (Дніпровський район) та Просяна (Синельниківський район).
Тематика заходів обиралась з урахуванням побажань аудиторії.
Під час діалогу обговорили питання сплати податків та єдиного внеску, застосування РРО/ПРРО, визначення мінімального податкового законодавства для фізичних осіб; новації оподаткування для самозайнятих осіб, які мобілізовані; умови отримання податкової знижки (перелік витрат, які дозволені для її нарахування та терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи) тощо.
Податківці також ознайомили платників із заходами та цілями Національної стратегії доходів до 2030 року. Акцент – на основних ризиках, що призводять до втрати доходів, у разі якщо платники не дотримуються чотирьох основних обов’язків, визначених податковим законодавством, а саме: належної реєстрації в податковій системі; своєчасного подання податкової звітності; зазначення повної та достовірної інформації у податковій звітності та своєчасної сплати податкового зобов’язання в установлені терміни.
Крім того, суб’єктам господарювання нагадали про доступність та зручність електронних сервісів ДПС, зокрема – про Електронний кабінет, який є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, що спрощує процес отримання податкових послуг платниками податків, мінімізує безпосередній контакт з податковими органами та унеможливлює виникнення корупційних ризиків при наданні послуг.
На засіданнях «круглих столів», проведених з бізнес-спільнотою м. Дніпра, м. Самар, селищ Просяна та Покровське (Синельниківський район), Солоне (Дніпровський район), Кринички (Кам’янський район), села Лозуватка (Криворізький район) спілкувались з питань офіційного оформлення трудових відносин. Зокрема, фахівці податкової звернули увагу, що легалізована праця, сумлінна сплата ПДФО та військового збору – це не тільки соціальні гарантії для найманих працівників, а й вагома підтримка громад та обороноздатності нашої держави, що є вкрай важливим.
Питання відновлення сплати єдиного внеску для ФОПів, зміни у порядку отримання ліцензій на торгівлю підакцизними товарами, подання щомісячного звіту про суми виплачених доходів та єдиного внеску, про необхідність проведення звірки по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та земельному податку – також у фокусі уваги комунікацій.
Крім того, під час дискусії про Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року податківці наголосили, що метою цієї стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх суспільних груп, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики.
Системна та якісна комунікація з бізнесом і фахові консультації залишаються пріоритетом у роботі податкової служби Дніпропетровщини. Тематичні зустрічі і семінари допомагають акцентувати увагу платників податків на основних новаціях і важливих нормах законодавства, сприяють підвищенню рівня поінформованості суб’єктів господарювання, а отже і кількість порушень законодавства зменшується.
Діалог триває.