Податківці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) зустрілися із суб’єктом господарювання (СГ) Дніпровського району.
Обговорення відбулося в рамках роботи консультаційного центру з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (консультаційний центр).
Платник податку є виробником електроенергії, його було віднесено до переліку ризикових. До фахівців ГУ ДПС звернувся через те, що не розумів як виправити ситуацію.
Податківці проаналізували дані господарської діяльності, які містяться в інформаційних базах даних ДПС та пояснили, що контролюючим органом було встановлено придбання послуг у платника податку, щодо якого прийняте рiшення про вiдповiднiсть критерiям ризиковостi платника податку.
З метою надання методологічної підтримки ознайомили СГ з Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Критеріями ризиковості платника податку на додану вартість, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (із змінами). Податківцями роз’яснено підстави, які можуть слугувати причиною для включення платників податку до ризикових, а також розроблено та надано дорожню карту щодо необхідних дій для виходу платника із ризикової категорії.
У консультаційному центрі продовжують роз’яснювати актуальні питання, що стосуються алгоритму роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків: критерії ризиковості; ознаки безумовної реєстрації; показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ; основні причини зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Так, на зустрічі, що відбулася 14 квітня, за участі заступника начальника ГУ ДПС Максима Яіцького, запросили платників податків, яким рекомендовано подати таблицю даних платника ПДВ. Під час обговорення значну увагу приділили саме питанню, що стосується вимог до заповнення та подання таблиці. Платникам пояснили, що причиною зупинення близько 70 % податкових накладних є обсяг постачання товарів/послуг, що перевищує величину залишку такого товару/послуги на віртуальному складі платника. Зокрема, ці критерії передбачені для виявлення серед суб’єктів господарювання тих, хто здійснює реалізацію товару, відмінного від придбаного.
Податкова і бізнес продовжують працювати у відкритому діалозі.