Побудова відкритого та якісного діалогу між податковою службою Дніпропетровщини і платниками податків – це важлива складова діяльності служби, направлена на збільшення доходів бюджетів.
Нові потреби економіки потребують відкритої та консолідованої роботи як органів влади так і представників територіальних громад (далі – ТГ) та бізнесу.
Сьогодні, 25 жовтня 2021 року, за організацією Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) керівництвом ГУ ДПС проведено Zoom-нараду з представниками ТГ, бізнесу та фахівцями ГУ ДПС Криворізького регіону.
Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Леонова Валерія.
У заході також прийняли участь: начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС Бохан Вікторія; начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб ГУ ДПС Копильченко Тетяна; начальник управління з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС Орлов Ігор; начальник управління інформаційної взаємодії ГУ ДПС Осипова Манушак; начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС Самсоненко Євгенія; начальник управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС Цегельська Світлана; заступник начальника управління електронних сервісів ГУ ДПС Пономарьова Світлана; начальники ДПІ і структурних підрозділів ГУ ДПС Криворізького регіону, представники ТГ та бізнесу Криворіжжя.
Нарада присвячена обговоренню з представниками бізнесу та влади Криворізького регіону актуальних питань, що виникають під час адміністрування податків і зборів; питанням скорочення податкового боргу, розвитку сервісних можливостей ДПС, трудовим відносинам та ін.
Леонов Валерій зазначив, що традиція ефективної взаємодії з представниками ТГ і бізнесу забезпечує консолідовану співпрацю в боротьбі з тіньовою економікою.
«Детінізація економіки, боротьба з ухиленням від сплати податків, стимулювання розвитку легального бізнесу – головні пріоритети діяльності податкової служби Дніпропетровщини. Поглиблення співпраці з сумлінним бізнесом дозволить державі нові драйвери економічного зростання та інструменти наповнення бюджетів» – зазначив Леонов Валерій.
Заступник начальника ГУ ДПС зупинився на особливостях проведення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яка стартувала з 01 вересня 2021 року і триватиме до 01 вересня 2022 року.
Під час спілкування з представниками бізнесу Криворізького регіону Дніпропетровщини розглядались питання нарахування та сплати податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, трудових відносин, питань повноти декларування ПДВ за вересень 2021 року та декларування податку на прибуток за підсумками роботи 3 кварталів 2021 року.
Під час заходу Пономарьова Світлана презентувала Інтерактивну податкову карту України та приділила особливу увагу розвитку електронних сервісів, зокрема «Електронного кабінету», механізму інформаційної взаємодії між органами, що контролюють справляння надходжень до бюджету, органами місцевого самоврядування через інформаційно-аналітичну систему управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGIСA» та розгортанню додаткових відокремлених пунктів реєстрації у ЦОП Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС України.
Під час онлайн-наради Осипова Манушак повідомила про різні форми інформування суспільства з питань законодавства та діяльності податкових органів. Вона проінформувала про можливості офіційного вебпорталу «Державна податкова служба України», субсайту «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області», сторінок «Державна податкова служба України» та «ДПС у Дніпропетровській області» соціальної мережі Фейсбук, які є офіційними джерелами інформації органів ДПС.
Самсоненко Євгенія зупинилась на такому важливому питанні, як недопустимість нарахування місячної заробітної плати суб’єктами господарювання нижче встановленого законодавством мінімуму.
Крім того, Копильченко Тетяна обговорила з представниками бізнесу питання нарахування та сплати податків і зборів до бюджетів всіх рівнів.
Особливою темою для обговорення з керівниками підприємств Криворіжжя також були актуальні питання погашення боргу з податків і зборів та недоїмки з єдиного внеску.
Цегельська Світлана зробила акцент на позитивних моментах співпраці ГУ ДПС з ТГ у напрямку погашення заборгованості.
Змістовна комунікація податкових органів з бізнесом сприяє швидкій і ефективній взаємодії, що дозволяє глибше розуміти потреби бізнесу, оперативно вирішувати важливі невідкладні питання конкретного регіону, вибудовує взаємну довіру партнерів, якими є і податкова служба і представники бізнесу.
Крім того, під час спілкування провідних фахівців ГУ ДПС з працівниками структурних підрозділів Криворізького регіону з метою надання їм практичної допомоги за напрямками роботи, пов’язаними з виконанням функціональних обов’язків, акценти зроблено, зокрема, на організації ефективної системи адміністрування податків і зборів Криворіжжя, виконанні індикативних показників, забезпеченні надходжень по місцевих податках і зборах, у т. ч. з плати за землю, організації ефективної системи адміністрування податків і зборів Криворізького регіону.
З основними нормами дотримання державними службовцями антикорупційного законодавства під час виконання службових обов’язків ознайомив Орлов Iгор.
Очевидно, що економічно сильна держава неможлива без сумлінної сплати податків. Отже, співпраця податкових органів, ТГ і бізнесу забезпечує нові перспективи, формує нову культуру взаємозв’язків у суспільстві. В свою чергу партнерські відносини дають позитивний результат – надходження до бюджетів усіх рівнів зростають.
Нарада пройшла у форматі конструктивного діалогу, сторони обмінялися вважливою інформацією, отримали зворотній зв’язок.