Кам’янська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нещодавно провела онлайн-навчання для студентів Відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський фаховий коледж інженерії та педагогіки Українського державного університету науки і технології». Захід був присвячений роз’ясненню права громадян на податкову знижку та порядку її обчислення за витратами на навчання.
Під час зустрічі заступник начальника Кам’янського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Яна Татаруля поінформувала студентів про можливість скористатися податковою знижкою у разі здійснення протягом року витрат, що підлягають бюджетному відшкодуванню.
Також було зазначено, що документи для отримання податкової знижки за витратами 2024 року приймаються до 31 грудня 2025 року включно.
Окрему увагу спікерка звернула на норми підпункту 166.4.3 статті 166 Податкового кодексу України, відповідно до яких право на податкову знижку не переноситься на наступні податкові роки, якщо ним не скористалися в установлені строки. Повернення коштів здійснюється протягом 60 днів шляхом безготівкового перерахування або поштовим переказом за адресою, зазначеною в декларації.
Крім того, під час навчання порушувалося питання легалізації найманої праці, що залишається важливим навіть в умовах воєнного стану.
Учасників заходу ознайомили з інформаційними ресурсами податкової служби Дніпропетровської області, які забезпечують доступ до актуальних роз’яснень законодавства та новин діяльності служби.
Проведення подібних навчальних заходів сприяє підвищенню рівня податкової обізнаності молоді та формуванню ефективної взаємодії у майбутньому.