Днями у виконавчому комітеті Першотравенської міської ради відбулось засідання «круглого столу» з начальником Першотравенської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Оксаною Ковальовою.
У ході заходу обговорювались питання наповнення місцевого бюджету громади в частині додаткових джерел надходжень до бюджету громади.
Оксана Ковальова повідомила, що з початку 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року. Наголосила, що платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Нагадала, що обов’язок стосовно подання Декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів;
- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- іноземні доходи;
- доходів від здачі майна в оренду;
- доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції, вирощеної на особистих земельних ділянках;
- спадщини;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
Очільниця ДПІ повідомила присутніх що у період з 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість за проведення розрахункових операцій з використанням РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи, невидачу відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірах 25 відсотків вартості проданих з порушенням товарів за порушення, вчинене вперше та 50 відсотків вартості проданих товарів з порушенням за кожне наступне вчинене порушення.
Також присутніх платників було ознайомлено з порядком реєстрації РРО/ПРРО та порядком їх використання.
Посадовиця розповіла про новий електронний сервіс – безкоштовний мобільний застосунок «Моя податкова». У застосунку можна отримати інформацію про адресу реєстрації та фактичне місце проживання, об’єкти оподаткування, обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР), стан розрахунків з бюджетом, надіслати запит на отримання відомостей про суми виплачених доходів, а також подати декларацію про майновий стан і доходи.
Також розглянули питання оподаткування виплат благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам, легалізації трудових відносин, роботи антикорупційного сервісу «Пульс».
Оксана Ковальова прокоментувала, що на базі ГУ ДПС у Дніпропетровській області створена електронна скринька Комунікаційної податкової платформи за адресою dp.ikc@tax.gov.ua на яку можна звернутись з нагальними питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС.
По завершенню заходу учасники дійшли згоди, що лише відкрита співпраця органів ДПС та місцевого самоврядування дає можливості для ефективного виконання місцевих бюджетів, виявлення та забезпечення додаткових джерел надходжень задля вирішення проблемних питань громади.