В Шевченківській ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».
На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор Шевченківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Яковенко Лілія Вікторівна.
Питання 1: Добрий день!
Що таке «офлайн-режим» в ПРРО?
Відповідь. Доброго дня!
На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС друк е-чеків проводиться в режимі офлайн. Робота в офлайн-режимі не може тривати більше 36 годин підряд та не більше 168 годин протягом місяця. У такому випадку фіскальні номери е-чеку присвоюють з діапазону фіскальних номерів.
Питання 2: Добрий день!
Відповідь. Доброго дня!
Під час реєстрації ПРРО автоматично надається 2000 номерів. Кількість номерів може бути збільшена, для цього у реєстраційній заяві проставляється відповідна позначка. Суб’єкт господарювання за власним рішенням може не отримувати діапазон номерів та, відповідно не працювати в режимі офлайн. Про це він повідомляє у реєстраційній заяві проставленням відповідної позначки. Працюючи в режимі онлайн-обміну з фіскальним сервером перед формуванням кожного розрахункового документу, ПРРО перевіряє наявність зв’язку із фіскальним сервером.Під час переведення ПРРО в режим офлайн, одночасно формується повідомлення про проведення розрахункових операцій у режимі офлайн, з відміткою про початок такого режиму. По закінченню – формується аналогічне повідомлення з відміткою про закінчення режиму офлайн. У період між початком і завершенням режиму офлайн чеки формуються ПРРО, їм присвоюються фіскальні номерами з діапазону, кожен чек має відмітку про те, що він виданий в режимі офлайн.
Питання 3: Добрий день!
Відповідь. Доброго дня!
Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачено лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Тому КОРО не використовується для ПРРО.
Питання 4: Добрий день!
Відповідь. Доброго дня!
У чеку буде наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека до фіскального сервера.
Питання 5: Добрий день!
Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
Відповідь. Доброго дня!
Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.