З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – платниками єдиного податку другої – четвертої груп під час ведення господарської діяльності робочою групою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДПС) на чолі із заступником начальника ГУ ДПС Валерієм Леоновим 09.08.2023 здійснено виїзд до Павлоградського регіону Дніпропетровщини.
У робочій групі від ГУ ДПС задіяні: начальник управління податкових сервісів Свірська Алла, начальник управління оподаткування фізичних осіб Кібкало Тетяна, заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Дудник Роман.
У зустрічі також прийняли участь: фахівці Павлоградської ДПІ ГУ ДПС, управлінь ГУ ДПС: оподаткування юридичних осіб, оподаткування фізичних осіб, організації роботи, інформаційної взаємодії.
Під час спілкування з ФОПами у ТК «Олимпия» міста Павлограда та ТЦ «Маяк» у м. Тернівка Дудник Роман повідомив, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.
ФОПи активно долучились до спілкування з працівниками податкової служби, адже питання використання РРО/ПРРО зараз є одним із найактуальніших для малого бізнесу.
У ході діалогу з підприємцями, податківці роз’яснювали законодавчі нововведення, відповідали на питання, обмінювались інформацією.
Платники отримали від держслужбовців інформаційні матеріали з актуальними роз’яснюваннями із зазначеної тематики.
Під час спілкування з представниками територіальних громад Кібкало Тетяна звернула увагу, що порядок визначення мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) у податкових (звітних) періодах, починаючи з 01 січня 2023 року, регулюється абзацами сім та вісім пункту 38 прим.1.2 статті 38 прим.1 Податкового кодексу України, а саме: МПЗ не визначається для земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. МПЗ для вищезазначених земельних ділянок, земельних часток (паїв) не визначається за період, за який не визначається плата за землю або єдиний податок четвертої групи.
По завершенню заходу сторони підкреслили важливість проведеної зустрічі та прийшли згоди, що взаємодія податкової служби та органів місцевого самоврядування сприяє наповненню місцевих бюджетів, а це посилює спроможність наших територіальних громад.