В Амур – Нижньодніпровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – Амур – Нижньодніпровська ДПІ) відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та програмних РРО.
На запитання платників податків відповідала головний державний інспектор сектору з надання адміністративних та інших послуг Амур – Нижньодніпровської ДПІ Олена Бондаренко.
Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники.
Питання: Чи може суб’єкт господарювання переміщувати ПРРО поза межі господарської одиниці, на яку його зареєстровано, та, наприклад, відпускати товари того ж асортименту, що і в магазині?
Відповідь: При реєстрації ПРРО заявником вказується тип ПРРО (стаціонарний, пересувний, ПТКС).
Якщо суб’єкт господарювання має намір використовувати ПРРО в стаціонарному магазині та для пересувної торгівлі, то необхідно реєструвати два окремих ПРРО для різних цілей застосування.
Питання:Чи може один суб’єкт господарювання реєструвати та застосовувати ПРРО поряд із класичними РРО?
Відповідь: Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання ПРРО поряд із класичними РРО.
Питання: Як пов’язуються між собою ПРРО, господарські одиниці та касири?
Відповідь: ПРРО реєструється суб’єктом господарювання на окрему господарську одиницю реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).
Особи, дані щодо сертифікатів кваліфікованих/удосконалених електронних підписів яких внесено до Реєстру програмних РРО на підставі повідомлення за формою № 5-ПРРО, поданого суб’єктом господарювання, можуть проводити розрахункові операції у різний час (різні зміни) на різних ПРРО, що можуть бути розміщені на різних господарських об’єктах.
Питання: Яким чином суб’єкт господарювання може здійснити перехід з програмного забезпечення (далі – ПЗ) ПРРО, яке надається Державною податковою службою, на ПЗ, розроблене іншими виробниками?
Відповідь: З метою переходу з програмного забезпечення ПРРО, яке надається Державною податковою службою на безоплатній основі (як і будь-якого іншого ПЗ) на ПЗ інших виробників (комерційних) суб’єкту господарювання необхідно закрити зміну на такому ПРРО, здійснити налаштування іншого ПЗ та розпочати роботу.