Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Новокодацький, Чечелівський та Центральний райони міста Дніпра) інформує.
Днями за участі начальника Правобережної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Віхрова Сергія відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», де обговорювались актуальні питання податкового законодавства в умовах воєнного стану.
Питання 1: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, військовослужбовці мають право на отримання податкової знижки?
Відповідь 1: Доброго дня! Податкова знижка для фізичних осіб – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Тобто, право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. При цьому, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів такої категорії громадян. Відтак, військовослужбовці, які отримують грошове забезпечення, не мають права на застосування податкової знижки.
Питання 2: Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи необхідно застосовувати РРО якщо підприємство здійснює виключно безготівкові розрахунки?
Відповідь 2: Вітаю! РРО та/або програмний РРО можна не застосовувати при отриманні оплати виключно у безготівковій формі, здійсненої споживачами:
• шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку (IBAN, онлайн банкінг);
• шляхом безпосереднього внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
• через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Такі операції не відносяться до розрахункових у розумінні Закону N 265, а є розрахунковими банківськими операціями у розумінні Закону України від 07 грудня 2000 року N 2121-III «Про банки і банківську діяльність».
Питання 3: Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, про Закон України № 1914 щодо відповідей на запити контролюючого органу?
Відповідь 3: Доброго дня! Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» згідно зі змінами, внесеними до п. 73.3 ст. 73 розділу ІІ Податкового кодексу України, платник податків звільняється від обов’язку надання інформації та її документального підтвердження на запит контролюючого органу, якщо такі документи вже надавались цим платником такому контролюючому органу за попередніми запитами цього контролюючого органу.
Такий платник податків має право надати контролюючому органу інформацію про дату та номер листа, якими раніше надавалася зазначена інформація та її документальне підтвердження.
Питання 4: Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, які зміни до Повідомлення про прийняття працівника на роботу?
Відповідь 4: Доброго дня! Кабінет Міністрів України Постановою від 26.07.2022 року № 835 вніс зміни до Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладання гіг-контракту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 413, із змінами.
Змінами передбачено виключення необхідності для резидента Дія-Сіті надавати відомості, які у нього відсутні, а саме номер наказу або розпорядження про укладення гіг-контракту.