Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Криворізький регіон) інформує.
Нещодавно, заступник начальника Криворізької північної ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ігор Тимченко спілкувався з представниками ЗМІ. Він нагадав, що з 1 січня 2022 року майже всі юридичні особи та ФОП (магазини, кафе, сфера послуг тощо), мають використовувати РРО чи ПРРО. Незважаючи на воєнні дії в Україні і деякі послаблення щодо штрафів, цей обов’язок залишається актуальним.
Застосування РРО (ПРРО) стосується практично всіх суб’єктів господарювання, що працюють в сфері роздрібної торгівлі, надання послуг населенню та приймають оплати готівкою, платіжними картками тощо.
Винятками для застосування РРО (ПРРО) являються:
Використання РРО (ПРРО) забезпечує можливість: підключення до вагів; формування звітності за будь-який період; сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних; фіксувати дату, час та деталі розрахункової операції; фіксувати форму оплати; вести підрахунок будь-яких податків і знижок. Крім того, споживач отримує захист своїх прав у разі придбання товару неналежної якості.
Санкції за порушення вимог Закону про РРО на час воєнного стану не застосовуються, але є виключення. Так, Розділ II «Прикінцеві положення» Закону про застосування РРО №265/95-ВР було доповнено пунктом 12, яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.