Днями у Межівській державній податковій інспекції Головного управлінні ДПС у Дніпропетровській області (Межівська ДПІ) відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Реєстрація та застосування програмних РРО».
На запитання платників податків відповідала начальниця Межівської ДПІ Людмила Дудко. Надаємо до уваги читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.
Питання: Який порядок та термін реєстрації ПРРО?
Відповідь: Для реєстрації програмних РРО(ПРРО) складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316602). Реєстраційна заява за формою №1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами «Електронного кабінету» (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
Про результати обробки реєстраційної заяви за формою №1-ПРРО, суб’єкту господарювання надається або направляється інформація засобами «Електронного кабінету» або засобами телекомунікацій:
- у день отримання реєстраційної заяви за формою №1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за формою №1-ПРРО надійшла не пізніше 16.00 робочого (операційного) дня;
- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за формою №1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого (операційного) дня.
Питання: В яких випадках можна застосовувати програмний РРО?
Відповідь: Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу відповідно до п.1 ст. 3 Закону України від 06 липня1995року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами можуть використовувати, як ПРРО, так і класичний РРО.
Лише забороняється використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним.
Питання: Як здійснюється реєстрація програмного РРО?
Відповідь: Після того як платник скачає з сайту ДПС України безкоштовне програмне забезпечення або придбає незалежну програму, а також встановить на свій пристрій, йому необхідно буде зареєструвати цей програмний РРО.
Реєстрація програмного РРО буде здійснюватися платником податків через «Електронний кабінет» (далі – ЕК). Через ЕК буде повідомлятися певна інформація про користувача даного програмного РРО, буде присвоєно фіскальний номер програмного РРО та включено його до відповідної бази даних.
При реєстрації на кожний програмний РРО буде надано набір фіскальних номерів, які потім будуть присвоюватися кожному чеку по факту видачі їх у режимі офлайн.