Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Новокодацький, Чечелівський та Центральний райони міста Дніпра) нагадує, що з 01 січня 2022 року використання реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) є обов’язковим для усіх фізичних осіб – підприємців – «спрощенців» II – IV груп, які здійснюють розрахункові операції.
Окрім традиційних касових апаратів, платники можуть скористатися й альтернативним варіантом – їх аналогом: програмним РРО (далі – ПРРО).
ПРРО мають ряд переваг над класичними РРО – швидка реєстрація каси та реєстрація чеків безпосередньо в ДПС, просте відкриття та закриття зміни, адже формування Z-звіту та його реєстрація в ДПС відбувається за спрощеною процедурою, фіскалізація чеків в режимі офлайн без використання КОРО та розрахункової книжки.
Серед плюсів ПРРО – його автоматичне оновлення та відсутність потреби у сервісному обслуговуванні.
Для роботи з ПРРО платнику необхідно насамперед отримати кваліфікований електронний підпис, потім ПРРО потрібно зареєструвати в податковій службі, подавши заяву за формою № 1-ПРРО.
У відповідь платнику надійде квитанція з фіскальним номером, під яким податкова зареєструвала ПРРО, а далі залишається лише завантажити та встановити файл ПРРО на планшет, смартфон чи комп’ютер, які й будуть виконувати роль каси у пункті продажу.
Для реєстрації касира в податковій суб’єкту господарювання необхідно через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) подати повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа для касира.
Крім того, на обліку мають перебувати й активи, у яких будуть використовувати ПРРО. Для цього необхідно надіслати до податкової повідомлення за формою № 20-ОПП.
Нагадуємо, що з інформацією щодо застосування ПРРО можна ознайомитися в банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ /