Про це йшлося під час робочої зустрічі з суб’єктами господарювання, яка проходила днями в Амур-Нижньодніпровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
За словами фахівців податкової інспекції серед переваг використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) над традиційними РРО, такі:
- онлайн реєстрація;
- онлайн передача (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу;
- автоматичне створення Z-звіту засобами фіскального серверу або засобами ПРРО;
- передача даних до ДПС без залучення інформаційних еквайєрів;
- робота в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), дані про здійснені розрахункові операції надсилають до податкової після завершення режиму offline.
Щоб використовувати ПРРО суб’єктам господарювання необхідно отримати електронний підпис, встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація каси та касирів, введення товарів в ПРРО. Після цього вже можна реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки, – зазначають податківці.
Працівники інспекції також під час робочої зустрічі наголосили, що з 1 січня 2021 року розширилось коло платників податків, які зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій. Зокрема, це стосується тих платників податків, які здійснюють реалізацію:
- технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Також податківці радять слідкувати за інформаційними повідомленнями від податкової на офіційному сайті Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та офіційній сторінці ДПС у Дніпропетровській області у соцмережі Фейсбук.
Добровільне декларування – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (території обслуговування: Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний, та Самарський райони м. Дніпра) повідомляє, що відповідно до норм Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1539) одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року виключно в електронній формі та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування протягом тридцяти календарних днів з дати подання вищевказаної декларації.
Законом № 1539-IX передбачено, що до доходів які будуть задекларовані застосовуються три ставки: 5 % загальна ставка, 9 % для закордонних активів та 2,5 % для декларування активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.
Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких доходів.
Детальніше з інформаційними матеріалами щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів, громадяни можуть ознайомитися на сайті Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у банері «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/.