Днями у Павлоградській ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку лінія» на тему: «Особливості одноразового спеціального декларування статків. Об’єкти декларування».
На запитання платників податків відповідала начальниця Павлоградської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ольга Радіонова.
Надаємо відповіді на запитання, з якими звертались суб’єкти господарювання.
Питання:Що не може бути об’єктом декларування?
Відповідь: Об’єктами декларування не можуть бути, зокрема:
а) активи фізичної особи, одержані (набуті) декларантом внаслідок вчинення діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, крім кримінальних правопорушень або інших порушень законодавства, пов’язаних із:
- ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- ухиленням від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- порушеннями у сфері валютного законодавства;
- порушеннями у сфері захисту економічної конкуренції в частині порушення, передбаченого пунктом 12 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»;
б) активи фізичної особи, які належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів за ознаками кримінальних правопорушень;
г) кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі;
ґ) активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором згідно із законом, чи мають джерела походження з такої країни.
Питання: Який збір із задекларованих активів необхідно сплатити фізичній особі?
Відповідь: Із задекларованих активів фізичній особі необхідно буде сплатити збір:
- 9 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
- 5 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні,
а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
- 2,5 відсотки щодо номінальної вартості державних облігацій України,
придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Питання: Чи зазначається в добровільній декларації інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування?
Відповідь: В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування. Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених підрозділом 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу.
Інформація, що міститься в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, є податковою інформацією.
Питання: Кому заборонено подавати декларацію?
Відповідь: Заборонено подавати декларацію: малолітнім/неповнолітнім або недієздатним особам, або особам, дієздатність яких обмежена; особам, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні санкції; особам, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).
Питання: Яким чином здійснюється сплата збору у разі вибору декларантом ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами?
Відповідь: У разі вибору декларантом ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом таким чином: перший платіж – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації; другий платіж – до 01 листопада 2023 року; третій платіж – до 01 листопада 2024 року.