Днями заступником начальника Кам’янського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Дембіцькою Яною проведено брифінг для представників ЗМІ на тему: «Щодо механізму реалізації вимог пунктів 1² та 2³ підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (Закон № 1072)».
На початку свого виступу Яна Дембіцька повідомила присутнім, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-Co V-2» (далі – Закон №1072). Законом № 1072 доповнено підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) новими пунктами, якими передбачено одразу декілька механізмів врегулювання податкового боргу, залежно від його суми та категорії платників податків – боржників, а саме:
- відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень для платників податків фізичних осіб (пункт 1² підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу);
- прощення фінансових санкцій за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу платникам податків фізичним і юридичним особам окремих категорій (пункт 2³ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Щодо реалізації вимог пункту 1² Яна Дембіцька повідомила, що відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, що станом на 01 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу у сумі, що не перевищує 6800 гривень.
Платнику необхідно звернутись з відповідною заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг.
Попередила, що у разі, якщо загальна сума податкового боргу станом на 01 грудня 2020 року перевищує 6800 гривень або якщо із заявою звернувся платник податків, що не підпадає під дію Закону № 1072, контролюючий орган надсилає такому платнику податків у місячний строк відмову у наданні відстрочення.
Зазначила, що у разі погашення платником повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.
Наголосила, що у випадку непогашення платником повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами Кодексу.
Щодо реалізації вимог пункту 2³ спікер повідомила, що норма розповсюджується на платників податків, що станом на 01 листопада 2020 року мають податковий борг.
Платнику податків необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку його податкового боргу із заявою в довільній формі про намір скористатись зазначеною нормою Закону № 1072 та забезпечити протягом шести місяців, з дня набрання чинності Законом № 1072, погашення грошовими коштами основної суми податкового боргу (без штрафних санкцій і пені), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.
Наголосила, що у разі, якщо всі умови пункту 2³ підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу будуть виконані – штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню.
Крім того, Яна Дембіцька перелічила категорії платників, на які положення пункту 2³ підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ не розповсюджуються.
Інформація щодо проведення брифінгу розміщена інтернет_виданням События.com.ua за посиланням: https://sobitie.com.ua/intervyu/zhitelyam-kamenskogo-obyasnili-chto-budet-s-nalogovym-dolgom-i-shtrafnymi-sankciyami-v