Днями начальник Чечелівської ДПІ ГУ ДПС у Дніпропетровській області Тесленко Тетяна прийняла участь у сеансі телефонного зв'язку «Гаряча лінія», де відповіла на питання стосовно порядку реєстрації та використання ПРРО.
Питання 1. Доброго дня. Поясніть, будь ласка, які переваги має ПРРО?
Відповідь 1. Доброго дня. Насамперед, це програма, яка може бути встановлена на різних ґаджетах: смартфоні, планшеті, комп’ютері. Використовуючи ПРРО – відпадає необхідність у книгах обліку розрахункових операцій та паперових чеках, які замінять електронні.
Питання 2. Яка послідовність дій має бути здійснена СГ для реєстрації ПРРО?
Відповідь 2. Доброго дня. Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).
Питання 3. Доброго дня. Поясніть, бідь ласка, чи треба застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках?
Відповідь 3. Доброго дня. Безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді. ПРРО та РК не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо). При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується.