Днями фахівці Соборного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області взяли участь у програмі «Діалоги великого міста» на телевізійному каналі «Дніпро TV».
В ході програми розглядалися питання оподаткування транспортним податком, податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та погашення податкового боргу.
«Коли у платника податків виникає податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків», - зазначила заступник начальника відділу по роботі з боргом Ольга Дмитренко.
Головний державний ревізор – інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Вікторія Чабаненко зупинилася на питаннях оподаткування транспортним податком та податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Вона зазначила, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством легкові автомобілі.
Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
«Рішенням Дніпровської міської ради встановлено, що мешканці Дніпра сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки лише за житлову нерухомість, що перевищує 85 кв. метрів для квартир та 120 кв. метрів для будинків», - повідомила Вікторія Чабаненко.
Звернула увагу, що за наявності у власності платника податку квартири, площа якої перевищує 300 кв. метрів та/або житлового будинку, площа якого перевищує 500 кв. метрів, сума податку, додатково збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.
Нарахування суми податку здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації (прописки) власника такої нерухомості.