Днями за участі начальника Самарівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олени Червонящої проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Про новації податкового законодавства».
Під час сеансу фахівчиня звернула увагу на податкову знижку, що передбачає компенсацію частини витрат, здійснених протягом 2025 року. Зокрема, йдеться про оплату навчання в українських закладах освіти, відсотків за іпотечним житловим кредитом, застосування допоміжних репродуктивних технологій, переобладнання транспортного засобу для використання біопалива, благодійні внески та інші витрати, визначені Податковим кодексом України.
Звернула увагу на впровадження Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Нагадала про необхідність повідомити податкову службу про прийняття працівника на роботу з дотриманням вимог чинного законодавства, тобто до початку роботи новоприйнятого працівника.
Учасникам зустрічі представили ключові пріоритети Національної стратегії доходів до 2030 року. Основна увага приділена стимулюванню добровільної сплати податків та формуванню високої податкової культури в країні. Також було анонсовано пілотний проект ДПС щодо вдосконалення системи управління податковими ризиками.
На всі поставлені запитання в ході «гарячої лінії» надані роз’яснення в межах чинного законодавства.